balet Wrocław Kamila ZielonkaKamila Zielonka – założycielka Studia tańca STC . Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu, uhonorowana nagrodą patronki szkoły dla Najlepszego Absolwenta szkoły.

Pracę artystyczną rozpoczęłam po ukończeniu szkoły, w Teatrze Wielkim w Poznaniu, związana zawodowo również byłam z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Operą na Zamku w Szczecinie, od 2007 podjęłam pracę artystyczną w Operze Wrocławskiej. Najważniejsze balety, w których występowałam to: „Jezioro Łabędzie” - wariacja małych łabędzi, taniec neapolitański, taniec hiszpański, „Dziadek do orzechów” - taniec chiński, „Don Kichot”, „Kopciuszek” oraz opery i operetki z repertuaru wyżej wymienionych teatrów, superwidowiska operowe oraz festiwale poza granicami Polski.

Od 2010 roku prowadzę zajęcia baletu dla dzieci między innymi we wrocławskich przedszkolach. Obecnie zajęcia odbywają się w Centrum Kultury w Gminie Siechnice oraz w siedzibie mojego Studia we Wrocławiu przy ul. Daszyńskiego 10A. Prowadzę również swoje autorskie zajęcia Fit Balet oraz Stretching i Stabilizacja zajęcia rozciągająco- wzmacniające dla dorosłych. Studio tańca STC dance&more to nie tylko balet, ale także inne wspaniałe techniki taneczne jak Jazz, Akrobatyka powietrzna, Hip- hop oraz wiele innych stylów tanecznych.

Ukończyłam studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kierunek Kulturoznawstwo - Zarządzanie instytucjami kultury, tytuł magistra zdobyłam na Uniwersytecie Wrocławskim kierunek Europeistyka - Polityka regionalna i sektor publiczny. Dodatkowe szkolenia jakie ukończyłam to:

- szkolenie z zakresu treningu kobiet w ciąży i po ciąży,

- szkolenie GYM WORKOUT THEORY

- szkolenie SPORTS ANATOMY

- szkolenie SPORTS PHYSIOLOGY

A jak to było ze mną...

Będąc małą dziewczynką, odkąd pamiętam byłam w ruchu. Gdy tylko usłyszałam muzykę, dźwięki, rytm od razu tańczyłam w swój wymyślony sposób. Oczywiście próbowałam zaangażować najbliższych, ale tylko ja miałam w sobie taką chęć ruchu i niespożytkowanej energii.

Najpierw były zajęcia tańca, śpiewu i gry na fortepianie w Młodzieżowym Domu Kultury, Potem jedna lekcja baletu przez pewna Tancerkę klasyczną, która przyjechała z Rosji i wybrała mnie z 60 osób. Namówiła rodziców abym spróbowała tańca klasycznego. I tak w wieku 10 lat pojechałam na egzamin do Szkoły Baletowej w Poznaniu. Dostałam się !!! Ale to wiązało się z rozłąka z rodzicami, zamieszkaniu w internacie w nowym mieście i to całkiem samemu. Poszłam do klasy 5 czyli 2 klasy baletowej. Musiałam nadrobić rok zajęć tanecznych, a jednocześnie w Szkole idzie normalny tok nauki szkoły podstawowej, dalej liceum. I tak jako 10 latka zdecydowałam o swoim życiu, chce tańczyć. Było ciężko, były łzy, smutek, ale i radość, że mi się udało. Kolejne 8 lat do matury i dyplomu minęło bardzo szybko. Międzyczasie pojawiła się wielka miłość do tańca jazzowego oraz hip hop, ale klasyka zawsze była na pierwszym miejscu. Przepełniona radością dostałam pierwszą pracę w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Potem los pokierował mnie w kierunku Teatru Muzycznego w Poznaniu, Opery na Zamku w Szczecinie oraz Opery Wrocławskiej we Wrocławiu, gdzie do 2020 roku pracowałam jako tancerka. W międzyczasie zostałam mamą :) i zdecydowałam się spełniać kolejne marzenia. Przekazać innym swoją pasję do tańca i ruchu. I tak o to spełniam kolejne marzenie własna Szkoła tańca. Co dalej hmm jest jeszcze kilka pomysłów do spełnienia :)

Tańczę choć już nie na scenie teatru, ale kto wie może jeszcze kiedyś zatańczę. Dziś chce pokazać miłość do tańca- wolności- wyrażania siebie poprzez ciało. Każdy w tańcu może być tym kim chce.

Zrażam miłością do tańca dzieci, ale i dorosłych. Może ktoś pójdzie tą drogą i będzie to kierunek na całe życie.

Taniec jest lustrem w którym możemy poznać i zobaczyć siebie. Taniec to wolność, radość i energia w każdej komórce naszego ciała. Ruch to radość w nas samych, którą zarażamy innych, łączy ludzi, uczy samodyscypliny, daje szczęście. A więc co? Tańczcie !!!